Protisněhové zábrany

44 položek celkem
CLIP UNI 1
21 CZK
225
Koncovka trubkové sněhové zábrany  END TUBE
22 CZK
226
Nahoru
Další produkty

Protisněhové zábrany

Protisněhové zábrany jsou nezbytnou součástí střešní krytiny, které mají za úkol zadržovat sníh a bránit jeho volnému pádu ze střechy. Tento prvek střešní konstrukce je nesmírně důležitý, především v oblastech, kde je výskyt sněžení nadprůměrný. V těchto lokalitách může hrát klíčovou roli v ochraně střechy a sousedních struktur před potenciálními škodami způsobenými těžkými sněhovými sesuvy. Tyto sesuvy mohou být velmi zátěžové a pokud nejsou řádně zvládány, mohou vést k vážnému poškození střechy.

Jedním z hlavních cílů protisněhových zábran je zajistit rovnoměrné odtátí sněhu na střeše. Rovnoměrné odtátí sněhu je klíčové k zachování integrity střešní konstrukce. Pokud by se sníh tál nerovnoměrně, může to vést k nerovnováze a nerovnoměrné zátěži na střešní konstrukci, což by mohlo způsobit její poškození, deformaci nebo dokonce zřícení. Nerovnoměrné odtátí sněhu, může též způsobit nežádoucí zatížení okapů střechy, které by mohly být přetíženy a poškozeny. Stejně tak může docházet k přetížení a poškození střešních oken, různých prostupů střechou, jako jsou komíny, antény, větrací systémy a další prvky střechy. Protisněhové zábrany také pomáhají chránit oplechování střechy tím, že zabrání přímému kontaktu těžké sněhové hmoty s tímto materiálem.  V závěru lze říci, že protisněhové zábrany jsou zásadním prvkem střešní konstrukce, zvláště v oblastech s vysokým výskytem sněžení. 

Protisněhové zábrany jsou důležitým prvkem a instalace jakékoliv střechové konstrukce, který hraje nezastupitelnou roli v prevenci vzniku sněhových lavin. Tyto laviny jsou fenomén, který nastává, když se sníh hromadí na střeše budovy a poté se neočekávaně uvolní. Důsledky takové události mohou být značné, zahrnující jak poškození majetku, tak i ohrožení zdraví a bezpečnosti osob v blízkosti. Kromě toho, protisněhové zábrany slouží také jako preventivní opatření proti sjíždění ledu a sněhu ze střechy. Tento proces může vést k poškození majetku nacházejícího se pod střechou a také může způsobit zranění osob, pokud se sjíždějící led a sníh uvolní v nevhodný čas.

V případě, že nejsou protisněhové zábrany nainstalovány nebo jsou špatně navrženy, riziko poškození střechy a zatékání do objektu se značně zvyšuje. Následky takových událostí mohou být finančně náročné, vyžadující opravy střechy a dalších poškozených částí budovy. Navíc, může to vést k dalším problémům, jako je vznik plísní a dalších vodou způsobených škod, které mohou ovlivnit celkovou strukturu budovy a zdraví jejích obyvatel. Proto je naprosto nezbytné, aby byly protisněhové zábrany správně navrženy a instalovány odborníky v oblasti střech. Jen tak můžeme maximalizovat jejich efektivitu a minimalizovat rizika spojená se sněhem a ledem na střeše. Je tedy důležité, aby se majitelé budov a stavební firmy ujistili, že jsou tyto zábrany správně implementovány jako klíčová součást jakéhokoli střešního designu, aby tak chránili svůj majetek a zdraví lidí v okolí.

10let praxe
s realizacemi
Doprava zdarma
Doprava nad
10 000 CZK ZDARMA
Dárek zdarma
Skladová zboží
expedujeme do 48h
Poradenská činnost